Ogłoszenia Zakładu Komunikacji Miejskiej

Ogl

Zakład Komunikacji Miejskie odpowiedzialny jest za obsługę 4  miejskich linii komunikacyjnych na terenie miasta Augustowa, których długość wynosi w sumie 52,75 km. Dba również o estetykę i czystość miejskich przystanków autobusowych oraz prowadzenie usług w zakresie przewozu osób, wynajmu autobusu z kierowcą, reklamy na autobusach o raz wiatach przystankowych.

ZKM Augustów

21.VII 1959 roku w Augustowie ruszyły 2 pierwsze linie publicznej komunikacji: nr 1 i nr 2, następne  dwie linie nr 3 i nr 4 uruchomiono w 1961 roku. Do roku 1993 Komunikacja Miejska podlegała pod Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. W 1993 PGKiM z Przedsiębiorstwa Państwowego zostało przekształcone w spółkę prawa handlowego: Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych KODREM Sp. z o.o. Przez 50 lat istnienia Komunikacji Miejskiej w Augustowie  eksploatowano autobusy takich marek jak: SAN H01, SAN H25, SAN H27, SAN H100, Autosan H-9-35, Jelcz H-11, Jelcz PR-110, Jelcz L-11, Neoplan, Solaris.

ZKM Augustów

Od początku swojej działalności P.T. NECKO Sp. z o.o. w dziedzinie komunikacji miejskiej  postawiło sobie za cel dostosowanie posiadanego taboru do potrzeb osób starszych oraz niepełnosprawnych, poprzez stopniową wymianę posiadanych autobusów na niskopodłogowe, których obecnie posiada 100%. Augustów to najważniejszy ośrodek wypoczynkowy na obszarze Puszczy Augustowskiej. W mieście odbywa się więc wiele imprez kulturalnych i rekreacyjnych, wykorzystujących okoliczne jeziora i rzekę, na które zjeżdżają się ludzie ze wszystkich zakątków Polski. Ze względu na uzdrowiskowy charakter miasta oraz jego położenie na obszarze Natura 2000 (Dolina Rospudy), bardzo istotna jest kwestia ochrony środowiska i stosowania ekologicznych rozwiązań, mających na celu zminimalizowanie negatywnego wpływu transportu na środowisko naturalne.

ZKM Augustów

Na początku działalności firma posiadała 12 autobusów, z czego żaden nie był dostosowany do przewozu osób niepełnosprawnych oraz nie spełniał norm Euro w zakresie emisji spalin. W chwili obecnej autobusy komunikacji miejskiej napędzane są silnikami spełniającymi normy emisji spalin od normy Euro III do klasy Euro V, co jest bardzo dobrym wynikiem. Nowatorskim rozwiązanie, bardzo pomocnym dla pasażera szczególnie w okresie wakacyjnym, jest zainstalowanie w każdym autobusie automatu biletowego. Takie rozwiązanie ogranicza możliwość przejazdu bez ważnego biletu ? pasażer zawsze ma możliwość kupienia biletu. Każdy autobus wyposażony jest również w tablice elektroniczne, kasowniki elektroniczne, systemy monitoringu (po 4 kamery).

Rozkład Jazdy - OBJAZD W.POLSKIEGO

Rozklad Jazdy z Przystanku

Siatka rozkładów jazdy w tabelach

Siatka rozkladow jazdy

Przepisy Porządkowe

Przepisy Porządkowe

Cennik Biletów

Cennik ZKM

Usługi i Reklamy

Cennik ZKM

Nasz Facebook