Zakład Komunikacji Miejskiej

Zakład Komunikacji Miejskie odpowiedzialny jest za obsługę 4  miejskich linii komunikacyjnych na terenie miasta Augustowa, których długość wynosi w sumie 52,75 km. Dba również o estetykę i czystość miejskich przystanków autobusowych oraz prowadzenie usług w zakresie przewozu osób, wynajmu autobusu z kierowcą, reklamy na autobusach o raz wiatach przystankowych.

ZKM Augustów

21.VII 1959 roku w Augustowie ruszyły 2 pierwsze linie publicznej komunikacji: nr 1 i nr 2, następne  dwie linie nr 3 i nr 4 uruchomiono w 1961 roku. Do roku 1993 Komunikacja Miejska podlegała pod Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. W 1993 PGKiM z Przedsiębiorstwa Państwowego zostało przekształcone w spółkę prawa handlowego: Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych KODREM Sp. z o.o. Przez 50 lat istnienia Komunikacji Miejskiej w Augustowie  eksploatowano autobusy takich marek jak: SAN H01, SAN H25, SAN H27, SAN H100, Autosan H-9-35, Jelcz H-11, Jelcz PR-110, Jelcz L-11, Neoplan, Solaris.

ZKM Augustów

Od początku swojej działalności P.T. NECKO Sp. z o.o. w dziedzinie komunikacji miejskiej  postawiło sobie za cel dostosowanie posiadanego taboru do potrzeb osób starszych oraz niepełnosprawnych, poprzez stopniową wymianę posiadanych autobusów na niskopodłogowe, których obecnie posiada 100%. Augustów to najważniejszy ośrodek wypoczynkowy na obszarze Puszczy Augustowskiej. W mieście odbywa się więc wiele imprez kulturalnych i rekreacyjnych, wykorzystujących okoliczne jeziora i rzekę, na które zjeżdżają się ludzie ze wszystkich zakątków Polski. Ze względu na uzdrowiskowy charakter miasta oraz jego położenie na obszarze Natura 2000 (Dolina Rospudy), bardzo istotna jest kwestia ochrony środowiska i stosowania ekologicznych rozwiązań, mających na celu zminimalizowanie negatywnego wpływu transportu na środowisko naturalne.

ZKM Augustów

Na początku działalności firma posiadała 12 autobusów, z czego żaden nie był dostosowany do przewozu osób niepełnosprawnych oraz nie spełniał norm Euro w zakresie emisji spalin. W chwili obecnej autobusy komunikacji miejskiej napędzane są silnikami spełniającymi normy emisji spalin od normy Euro III do klasy Euro V, co jest bardzo dobrym wynikiem. Nowatorskim rozwiązanie, bardzo pomocnym dla pasażera szczególnie w okresie wakacyjnym, jest zainstalowanie w każdym autobusie automatu biletowego. Takie rozwiązanie ogranicza możliwość przejazdu bez ważnego biletu ? pasażer zawsze ma możliwość kupienia biletu. Każdy autobus wyposażony jest również w tablice elektroniczne, kasowniki elektroniczne, systemy monitoringu (po 4 kamery).

Komunikat

2018-04-04

Włączona zostaje nowa linia 1 w weekendy - jest to testowa linia uruchomiona przez Burmistrza na na 4 weekendy kwietnia na życzenie mieszkańców celem testu jest sprawdzenie zainteresowania daną linią

czytaj wiecej

Komunikat

2017-08-31

Sprzedaż biletów miesięcznych komunikacji miejskiej odbywa się od 25 dnia roboczego każdego miesiąca w godzinach 7.00 ? 14.00 tylko w siedzibie Spółki (księgowość). ZAPRASZAMY Jednocześnie informujemy, że bezpłatna komunikacja miejska funkcjonuje do dnia 31.08.2017 r. Obowiązuje Uchwała Rady Miejskiej w sprawie ustalenia cen za przewozy osób środkami miejskiej komunikacji na terenie miasta Augustów.

czytaj wiecej

Komunikat

2017-06-30

Regulamin przewozu osób, zwierząt, bagażu autobusami komunikacji miejskiej na terenie Miasta Augustowa .

czytaj wiecej

Komunikat

2015-03-01

Przedsiębiorstwo Transportowe NECKO oferuje do wynajęcia powierzchnie reklamową na autobusach marki Solaris oraz gablotach wiat przystankowych.

czytaj wiecej

Rozkład jazdy

Rozklad Jazdy ZKM Augustów

Cennik

Cennik ZKM Augustów